Onish Aminelahi's exhibition on the occasion of his fiftieth anniversary - Ech Gallery

دنمایشگاه "و... پنجاه سالگی" - اونیش امین الهی در گالری اچ

در آستانه‌ پنجاه سالگیِ اونیش امین‌الهی نمایشگاهی از پوسترها، عکس‌ها و نشانه‌های او به نمایش گذاشته می‌شوند. امین‌الهی از جمله طراحان پوستری است که در زمینه‌های مختلف فرهنگی از جمله سینما و همچنین تبلیغات، آثار زیادی دارد اما در این نمایشگاه، پوسترهایی به روی دیوار می‌روند که برای او جنبه شخصی داشته و سفارش‌دهنده‌ای نداشته‌اند. بیشتر این پوسترها مضامین اجتماعی دارند و معضلات جهانی را به چالش کشیده‌اند همچون دو پوستر «پینوکیو» و «جنگ بس» که قبلا در تقویم صلح آمریکا در نیویورک چاپ شده‌اند.

با آنکه بیشترین فعالیت امین‌الهی در زمینه گرافیک و طراحی پوستر بوده اما او عکاسی را هم تجربه کرده است و به همین دلیل بخش دیگری از نمایشگاه به چیدمانی از حدود ۲۰۰ قطعه از عکس‌های تبلیغاتی و پرتره او اختصاص دارد.

همزمان با مراسم افتتاحیه، مجموعه‌ای (Collection) از او هم با نام «اونیش دیزاین»رونمایی می‌شود. این مجموعه حاوی محصولاتی همچون جامدادی، پوشه و فولدر و نیز کیف‌هایی برای نوجوانان‌ است که از این پس با طراحی پوسترهای او تولید خواهند شد.

انتخاب آثار نمایشگاه «و پنجاه سالگی» را خورشید امین‌الهی انجام داده و طراحی پوستر نمایشگاه هم برعهده کوروش قاضی‌مراد بوده است.

اونیش امین‌الهی متولد سال ۱۳۵۱ تهران و دانش آموخته کارشناسی ارشد از دانشگاه تربیت مدرس تهران است که علاوه بر ‌تدریس در رشته‌های خلاقیت و ایده‌پردازی، طراحی گرافیک، مدیریت برند و عکاسی تبلیغاتی را نیز در کارنامه دارد. او همچنین خزانه‌دار و عضو سابق هیات مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران بوده است.

مراسم افتتاحیه نمایشگاه «و پنجاه سالگی» روز جمعه، ۱۱ شهریور از ساعت ۱۶ الی ۲۱ در گالری «اچ» به نشانی خیابان شریعتی، روبروی دولت، کوچه میرزا تاراج، پلاک ۱۰ برگزار می‌شود. این نمایشگاه تا روز ۱۸ شهریور پذیرای بازدید علاقه‌مندان خواهد بود

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#IRANIANGRAPHICDESIGNER
#IRANIANARTIST
#PERSIANGRAPHICDESIGNER
#IRANIANPHOTOGRAPHER
#IRANIANGRAPHICDESIGNERS

#طراح_گرافیک_ایرانی

#اونیش

#اونیش_امین_الهی     #اونیش_امین_اللهی

#امین_الهی

#onishaminelahi

#onish

#aminelahi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fill out this field
Fill out this field
Please enter a valid email address.
You need to agree with the terms to proceed

Menu